Kommenteeri

Energeetiline iseseisvus ehk sõltumatus

Jätkan energiate teemal, kui lähtume sellest, et kõik on energia, siis ju ka emotsioonid on energia. Osad on head ja tõstvad, teised jälle rasked ja maha suruvad. Kas me vajamegi teiste inimestega suhtlust selleks, et vahetada energiaid!? Saada nö lisa oma eluenergiale ja toita teisi enda (kõrge) energiaga. 
Sellisel juhul oleme ju täielikult sõltuvad teistest inimestest. Kui ma saan teiselt soovitud energia, siis on minuga hästi, aga kui tal ei ole anda või ta ei saa hetkel anda, siis oleme hädas. Tegelikult viib see mind ju ka täiskasvanuna lapse positsioonile, kus ma panen ennast sõltuma teisest inimesest. 

Näiteks kui mu elukaaslane ei pööra mulle piisavalt tähelepanu mu sünnipäeval, siis teen järelduse, et ta ei hooli. Kui mu sugulane keeldub mind aitamast, siis järelikult ma ei ole oluline. Kui sõbranna unustab meie kohtumise ära, siis järelikult .... jne, jne. Igale teise inimese käitumisele järgneb mingi hinnang meie peas, mis kutsub esile kehas emotsiooni ja millega kaasneb teatud sagedusega energia. Seejärel toimub ühinemine ka selle sama energia ühisväljaga. Vastavalt sellele, nii me siis ennast pärast ka tunneme - kas hästi või halvasti. 

Aga mis oleks kui jätaks sellise sõltuvusliku käitumise ära. Kui ei teeks igast teise inimese käitumisest järeldust. Ülitundlik inimene on eriti tähelepanelik jälgima teisi inimesi enda läheduses ja nende käitumisest järeldusi tegema. Ka siis, kui ta juba on täiskasvanud ja reaalselt ei sõltu teistest inimestest. Kuna iga emotsioon kannab teatud energeetilist laengut, siis võib sellesse energia "rattasse" väga kergelt kinni jääda.

Samuti võib niimoodi jääda sõltuvusse kellegi/millegi poolt tekitatud headest emotsioonidest, on see siis inimene, hobi, kursus, reis, lemmikloom. Võib olla nüüd ongi käes aeg tulla välja sellest maatriksist, mille on loonud päritoluperekond, suguvõsa, koolisüsteem jm.


Selleks, et saada täielikult energeetiliselt iseseisvaks, tasub mõista, et sa juba oled energeetiliselt täiesti eraldiseisev "üksus". Sul on tegelikult kõik olemas, et elus hakkama saada. Me saame koguaeg energeetilist toetust Maaemalt/Emakeselt Maalt ning uusi teadmisi ja taipamisi Universumist/Kõiksusest, kuidas iganes keegi neid pooluseid täpselt soovib nimetada. Uuel ajastul olemegi kui ühenduslüli nende kahe tugeva energeetilise poole vahel. Seetõttu on väga tähtis arusaam, et me ei pea enam ootama teistelt inimestelt, seda mida me vajame, eelkõige siis emotsioone, mis meid toidaks. Sa saad selle kõik endale ise luua.

Loomulikult me jääme elama koos teiste inimestega ja nautima koosolemist, kuid see on tulevikus palju lihtsam ja pingevabam. Me saame endale ise anda kõik, mida vajame nii emotsionaalselt kui ka energeetiliselt. Ja olles koos oma abikaasa, sugulaste või sõpradega ei vaja me neilt enam meeleheitlikult kõike puuduvat, vaid saame nautida vabalt voolavat energiavahetust, kus ei ole enam hinnanguid, piiranguid ega pingestatust. On ainult vabadus ja voolamine.

See aeg on varsti energeetiliselt käes. Küsimus on pigem selles, kas me oleme selleks sisemiselt valmis?

Kas sinu mõttemaailmas on selline uskumuste süsteem, mis lubab sul ennast lahti ühendada vajadusest teiste inimeste järele? Kuulumisest kuhugi gruppi, seltskonda, guru juurde?
Kas sa julged olla selline nagu sa päriselt oled, ja mitte ennast muuta selliseks, nagu su lähedased soovivad sind näha, et neil oleks mugavam sinuga suhelda?
Kas sa elad eluraskused üle ja lahendad probleemid toetudes peamiselt iseendale?
Kas sa usaldad ennast ja enda tarkust?
Kas sinu ühendus, toetava Maa ja tõstva Kõiksuse vahel, on juba piisavalt tugev/intensiivne?

Või vajab see veel puhastamist vanadest, piiravatest uskumustest, mis võivad olla pärit lapsepõlvest, suguvõsast ja ka eelmistest eludest? Viimasel ajal tuleb teraapiates ülesse just eelmistest eludest pärit uskumusi, mis ootavad vabastamist. 

Ülle

Lisa kommentaar

Email again: