Kommenteeri

Ülitundliku tüdruku soovid

Olen siia kirja pannud soovitused ülitundliku tüdruku emale, kuna järjest rohkem on meie hulgas imelisi lapsi, kes on teistest tundlikumad. Minu teraapiaseansile sattus just üks selline armas ja ülitundlik tüdruk. Temast inspireerituna panin kirja nõuanded selliste laste emadele, et mõistmine ja rõõm kõikideni jõuaks.

1. Soovin olla mõistetud ja vastu võetud just sellisena nagu ma hetkel olen. Kriitika minu käitumise või välimuse kohta teeb mulle väga haiget ja sunnib mind rohkem endasse tõmbuma.

2. Kõige tähtsam, palun suhtu minusse kui normaalsesse inimesesse. Mul ei ole midagi viga, ma olen lihtsalt ülitundlik laps, selliseid on palju ja neid sünnib järjest juurde. Ma olen lihtsalt üks esimestest. Meid on vaja, et me hoiaks seda planeeti, kus me elame, et me hoiaks meie metsa, meie loomi ja meie inimesi. Ma sündisin siia kindla eesmärgiga, ära tee mind valeks ega luba ka kellelgi teisel seda teha. Kaitse mind kui vaja väliskeskkonna eest. Aita mul kasvada turvalises keskkonnas suureks, see on hetkel kõige tähtsam. Siis saan ma täiskasvanuna elada õnnelikku ja täisväärtuslikku elu.

3. Ära võrdle mind teistega, eriti kui olen alles arenemas. Sa ei tea, kes minust tulevikus võib saada, seega kõik enneaegsed oletused võtavad minult eneseusku vähemaks.

4. Ma valin inimesi, kellega suhelda. Kindlasti ei meeldi mulle kõik mu sugulased. Tore oleks, kui ma ei peaks nendega tihti kokku puutuma. Mõned inimesed soovivad lastelt energiat võtta, seepärast meeldibki neile lapsi kallistada ja nunnutada. Ära luba meilt energiat varastada, me ise veel ei oska end kaitsta.

5. Erinevad kommentaarid isalt või meessugulaste poolt minu välimuse kohta haavavad mind väga. Hea oleks, kui ema selle peale ütleks, et see ei ole tõsi. Kuna ka tulevikus võib juhtuda, et kuulen halvustavaid kommentaare, siis pean juba lapsena nägema, et naisel on õigus ja kohustus ennast kaitsta.

6. Minu tuba/toanurk on minu turvapaik. Seal on kõik nii nagu mulle meeldib ja sobib. Ma pean tundma, et ma valitsen selle üle. Kuna tunnen, et ma ei suuda kontrollida välismaailmast tulevat infot ega energiat, siis tahan saada kogemust, et kasvõi seda väikest kohta ma suudan ise luua. Tore oleks, kui mu toas on asju, mis mind toetavad (kristallid, inglid, haldjad, unenäopüüdjad, suled, merekarbid jne)

7. Palun ära sunni mind sööma toitu, mis mulle ei maitse. Ma olen väga tundlik ka keemilistele lisaainetele. Samuti meeldib mulle süüa toite eraldi. Külas olles võin keelduda toidust, kui see on tehtud madalas energias oleva inimese poolt.

8. Ära luba igal inimesel mind kallistada. Kui olen juba suurem, siis küsi minult alati luba kallistamiseks. Kuna tajun teiste inimeste energiaid, siis ei soovi võõraid energiaid enda sisse, samuti kui lähedane on halvas tujus.

9. Magamine on minu jaoks väga tähtis. Une ajal minu keha taastub päeva emotsioonidest. Võib juhtuda ka, et ma teen öösiti tööd, st käin astraalis teisi lapsi või inimesi aitamas, see on väsitav. Seetõttu vajan palju uneaega, kui vaja ka päeval. See ei tähenda, et ma olen haige. Võimalik, et mulle meeldib magada mitme teki all, see tekitab minus kaitstuse tunde.

10. Riided - nendega on keeruline, mulle ei meeldi sünteetilisest materjalist riided ega ka nö kiirmoe riided. Võib juhtuda, et ma tajun ära ka selle energia, kuidas neid on valmistatud, kasutatud lapstööjõudu või muud ebasobivat. Samuti ei soovi ma kanda teatuid värve, igal värvil on oma sagedus - osad sobivad, osad mitte. Teise ringi riided võivad endas kanda eelmise omaniku energiat, ka selle tunnen ma ära.

11. Mulle ei meeldi kisa ega karjumine, ma väsin sellest ruttu. Meeldib vaikus ja rahu, kaunis muusika, ilusad esemed. Ka igapäevased asjad (nõud, mööbel jne) võiksid olla terved ja kenad. Harmoonia igas asjas on mulle väga tähtis.

 12. Meeldivad armsad koduloomad ja looduses viibida. Tunnen end siis olevat tasakaalus ja aktsepteerituna sellisena nagu ma olen. Koerad mõistavad alati mu tundeid ja ei kritiseeri mind kunagi. See on hea tunne, kuidas nad mind tingimusteta armastavad.

13. Suuremana palun aita mul mõista seda maailma, seleta seda mulle lahti. Ma ei saa aru oma eakaaslastest, nad tunduvad mulle nii teistsugused. Mind ei huvita need asjad, mis neile korda lähevad. Nad naeravad liiga kõvasti ja nende naljad ei ole mulle naljakad. Aita mul neid mõista ja seda, kuidas ma peaks nende seltskonnas olema, sest ma ei taha ka olla erak ega üksi jääda.

14. Kuna tunnen teiste tundeid, siis palun õpeta mulle, kuidas sellega hakkama saada. Ma tajun millal teised on tülis või neil on midagi halba juhtunud. Kuid ma ei saa sellest veel aru, et see on nende tunne ja mina ei pea sellega midagi tegema. Ma võtan kõike väga isiklikult - arvan, et mina olen selles süüdi. Mul tekib tihti süütunne asjades, milles ma tegelikult ei ole süüdi. Ma ei taha võtta kaasa oma lapsepõlvest süütunnet. See teeks mu elu täiskasvanuna väga keeruliseks, sest siis ma hakkaks enesekaitseks hoopis teisi inimesi süüdistama ja nii on mul tulevikus raske lähisuhteid sõlmida.

15. Mul on keeruline leida endas enesekindlust, sest tajun, et olen teistest erinev ja tihti arvan, et minuga on midagi valesti. Kui keegi seda veel ka ütleb, siis see tunne süveneb minus veel rohkem. Ma võin hakata kartma teistega suhtlemist ja uute tutvuste otsimist. Võin muutuda erakuks või veel kurvem, minna sotsiaalsesse ärevushäiresse. Usu minusse ja minu võimetesse, kiida mind, tunnusta mind, märka minus head. Ma väga vajan kasvades sellist toetust.

 16. Ma võin olla suures seltskonnas väga vaikne, pigem jälgin ümbrust ja inimesi. See on minu jaoks nii huvitav. Palju huvitavam vahel kui juttu ajada. Sest lisaks jutust saadud infole, saan ma ka palju varjatud infot inimeste ja olukordade kohta.


Lisa kommentaar

Email again: