Kommenteeri

Viha vägi

Tegelesin nädalavahetusel ühe terviseprobleemiga, millesse süüvimisel leidsin, et see saab alguse allasurutud vihast. Kas tõesti ... tahtsin endalt küsida ja kohe lisada, et mina küll praegu kellegi peale vihane ei ole. Just nimelt praegu! Aga kui palju on meie sisse elu jooksul kogunenud väljendamata viha?
Kas sul oli lubatud teismelisena oma viha välja näidata? Naisena ongi raske viha konstruktiivselt välja elada, sest head ja viisakad tüdrukud ju nii ei käitu. Samuti on ülitundlikuna raske taluda isegi oma vihaenergiat. Sooviks selle kiiresti ringi muuta mõneks teiseks tundeks. Seetõttu võib õiglaselt, enda kaitseks tekkinud viha muutuda kurbuseks, enesehaletsuseks või ka enesesüüdistuseks. Vihatunne pole ju tegelikult mitte midagi muud, kui keha reaktsioon öelda ... stop, sa ületasid praegu minu piire.

Samuti on vaimse tee valinutel vahest raske vihaga kontaktis olla. Kui palju ju räägitakse, et tunneme ainult positiivseid tundeid ja andestame jne. Aga kõik, mida me ei ela välja (ja see ei tähenda, et me peame oma vihatunnet kohe hakkama teisele inimesele väljendama), hakkab meie sees elama oma elu.

Kui sellele lisandub veel üks piisk ja siis veel, ning ühel hetkel saab kehal võime seda taluda otsa. Siis hakkab keha juba valude ja haigustega enda rahuldamata vajadusetest märku andma.

Viha on ju tegelikult lihtsalt üks energiavorm, mis soovib liikuda. Kui me seda vägisi enda sees kinni hoiame, siis paneme sellega ka enda energiavoo kinni. Võiks isegi öelda, et just naistel on viha all kinni nende vägi. Kui saab selle "kaane" eest ära ja vanad tunded välja lastud, kui palju rohkem võimekamad ja julgemad me võiksime olla!

Ülle

Lisa kommentaar

Email again: