Search

Armasta iseennast!?

Igal pool räägitakse, et kõige tähtsam on armastada iseennast. Mulle on see soovitus alati arusaamatuks jäänud. Kuidas ma peaks iseennast armastama? Samuti lause, et Ma armastan ennast - see ju eeldab, et on keegi (subjekt), kes armastab kedagi (objekti?). Aga mind on ju üks, ma ei saa kuidagi poolduda, et üks pool saaks teist armastada. Soovitus "armasta ennast" tundub mulle sama veider, kui koer kes ajab oma saba taga :) On ju selge, et ta ei saa seda kunagi kätte ja samas on see temaga koguaeg kaasas. Kas mitte enesearmastusega ei ole sama lugu - sa ei saa teda püüda ega taga ajada, selle pärast, et sa ju ise oledki armastus!

Me oleme alguse saanud Algallikast/Loojast ja meie sees olev hing ongi armastuse säde. Meis on see armastus koguaeg olemas, nii enesearmastus kui ka armastus teiste inimeste suhtes. See, et me seda ei taju, on juba omaette teema ja põhjustatud sellest, kuidas meid on lapsena koheldud. Samas see sõltus sellest, kui palju armastust oli meie vanematel endil kaasa saadud, et siis seda omakorda meile edasi anda. Ja isegi kui nad väga armastasid oma lapsi, kas nad siis oskasid seda välja näidata, kas neil oli aega seda näidata. Või nad pidid pingutama selle nimel, et lastel oleks hubane kodu, hea söök laual - võib olla nad soovisid oma lastele pakkuda kõike seda, millest nad oma lapsepõlvest puudust tundsid või mida oli liiga vähe. Armastust saab edasi anda see, kellel on kogemus, mis on armastuse tunne. Sest muidu sa ei teagi, et su sees on armastus, sa lihtsalt ei tea selle tunde nime.

Seepärast pigem me ei pea ennast armastama, vaid leidma enda seest selle tunde, et mina olengi ise see armastus. Mul on alati minu sees minu armastus, seda ei saa keegi minult kunagi ära võtta. Kui ma armastan oma kaaslast ja tema mind ning ühel päeval ta ära läheb, siis on ju tema armastus ka kadunud. Juhul kui meie armastus seostub teise inimesega. Aga kui meil on uskumus, et meie ise olemegi armastus, siis minu sees olev armastus on alati alles ja toetab mind alati kui vaja. Ja kellegagi koos olles me jagame üksteisele oma armastust.

Mida me saame teha enda heaks, on see, et me saame endast hoolida. See tähendab teha konkreetseid tegusid enda heaks - hoolitseda oma keha eest pakkudes talle sobivat toitu, teha trenni, puhata kui keha seda vajab jne. Hoolitseda oma hinge eest, kaitsta seda haiget saamise eest. Ja tegeleda enda tundma õppimisega - kes olen mina, see puhas mina, mitte see, kellena vanemad tahtsid mind näha. Püüda eemaldada endalt kõik need kihid, mis pole sina ja usu, neid on palju. Et järgi jääks autentne Mina, selline kes sa oled oma sügaval sisemuses ja tehes seda, milles sa oled kõige andekam. Uskudes, et sa oled oma elu looja - saab edukalt teha siis, kui pole neid lapsepõlve ja eelnevate põlvkondade taaka seljakotiga kaasas. Elu olgu kerge!45 views0 comments

Recent Posts

See All