Oled oodatud nõustamisele, kus saad rohkem teada enda ülitundlikkuse eripärast. Oodatud on ka lapsevanemad seoses tundlike, uue ajastu lastega.
Tundma õppides enda erilisust ülitundlikuna, on kergem elada ja oma elu endale sobivamaks korraldada. Paljud inimesed ei teagi, et nad on ülitundlikud inimesed. Olles ülitundlik, võid kohata väljakutseid mitmes valdkonnas. Kuidas leida endale sobiv töö? Milline on sulle sobiv tööstiil - iseseisvalt töötamine, kodukontor, iseendale tööandjaks olemine? Kuidas suuta olla õnnelikkus lähisuhtes? Kas on kergem olla suhtes teise ülitundlikuga, kes mõistes enda omapära saab ka sinust paremini aru? Või hoopis mitteülitundlikuga, kes tasakaalustab sinu liigset emotsionaalsust? Kuidas teha ennast mõistetavaks ja aktsepteeritavaks sellisena nagu sa oled oma vanematele ja õdedele-vendadele? Mida teha, et hirmust uute olukordade ja võõraste inimeste ees ei jääks sul toredad kogemused saamata?
Ülitundlik laps ja teismeline vajab kõigepealt ära tundmist, alles siis on võimalik teda aidata ja toetada. Paljud häired, mida teismelised kogevad, nagu näiteks ärevus, paanikahood ja sotsiaalfoobia, võivad olla ülitundlikkuse ilmingud. Ülitundlikkus pole haigus ega kõrvalekalle. Kuid kui noored ei saa endast aru ega oska oma energiat hallata, siis võivad välja kujuneda erinevad häired.
Eriti oluline on vanemana (ja ka õpetajana) tähelepanu pöörata lapse kasvukeskkonnale. Ülitundlik laps on rohkem mõjutatud ümbritsevast kui teised lapsed. Vale keskkond ja kasvatus võib panna tema arengule piduri ja muuta närvisüsteemi hapramaks. Samas toetav keskkond saab kaasa aidata tema annete avaldumisele ja täiskasvanuna õnneliku elu elamisele.
Tänu oma sügavale empaatiavõimele tajub ülitundlik laps juba varakult enda erinevust teistest. See võib olla talle lisakoorem - püüd olla nagu kõik teised. Ta vajab julgustust ja toetust, et jääda iseendaks, kuid samas suuta olla heades suhetes teistega. Väga tähtis on last toetada tema sulandumisel lastekollektiivi ja seal hakkama saamisel. Tänu töötamise kogemusele lasteaias ja koolis oskan anda nõu, kuidas laps saaks paremini toime tulla stressiga, mida talle võib tekitada ümbritsev keskkond. Millele tuleb tähelepanu pöörata ja kuidas toetada lapse iseseisvumist? Kuidas seletada õpetajatele oma lapse erilisust? Kui palju peaks ülitundlikku last nö. kaitsma ja kui palju teda julgustama?
Praegusel ajal avalduvad paljudel ülitundlikel inimestel ja ka noortel sensiivsed võimed. Neid võimeid ei pea kartma, vaid pigem tuleb neid arendada ja õppida neid sihipäraselt kasutama.
On väga oluline õppida enda energiat kaitsma ja vajadusel ennast eraldama ebasobivast energiast.
Ülitundliku lapse eriline käitumine või tema omapärased soovid võivad olla märguanded, millega ta tahab juhtida vanemate tähelepanu mõnele peres esinevale probleemile. Need siirad ja puhta energiaga lapsed toovad välja kõik, milles on ebakõlad. Uue ajastu lapsed on tulnud eesmärgiga ärgitada oma ema ja isa kiiremale vaimsele arengule, samuti korrastama ja muutma suguvõsa aegunuid mustreid. Mida rohkem ülitundliku ja sensitiivse lapse ema teeb endaga sisemist tööd, seda kergem on lapsel endal.
Loe ka blogipostitust Soovitused ülitundliku tüdruku emale
https://www.meelestuudio.ee/blogi/ulitundliku-tudruku-soovid