Piiravate uskumuste muutmise teraapia

Meie elu ongi meie uskumuste peegel. Kui sa ei ole rahul sellega, milline sinu elu on, siis tasub vaadata, millised on sinu alateadlikud uskumused. Neid muutes - muutub ka elu paremaks. Negatiivsed uskumused on nagu takistused meie eluteel, aga nad ei pea seal olema. Elu saab olla kerge ja nautimisväärne!

Teraapiaseanssi alustame vestlusega, milles sa kirjeldad oma muret ja oma soovi, millist muutust sa ootad. Seejärel leiame kätte konkreetse uskumuse, mis mõjutab kõige enam lahendamist vajavat probleemi.

 

See on kogu protsessi kõige rohkem aega nõudvam osa. Paljudest oma uskumustest ei ole inimene üldse isegi mitte teadlik. Alateadvuses on salvestunud kõik sinu põhimõtted ja kogemused. Meie sisse on talletunud nii palju isiklikke mälestusi, sündmusi, vanematelt (vanavanematelt) ülevõetud uskumusi, meie eelmise elu läbielamised, kollektiivses mälus olevaid tõekspidamisi. Seda kõike on väga palju, mis meie alateadvuses peidus on.

 

Teraapias kasutan vastavalt vajadusele erinevaid energiateraapia vorme: koputamise meetodit EFT (Emotional Freedom Technique) ja uskumuste muutmise tehnikat Psych-K. Vastavalt sellele, mis hetkel kliendile kõige paremini sobib. Erinevate meetodite koos kasutamine annab parema tulemuse soovitud lahendusteni jõudmiseks. Meetodite kaasabil on võimalik muuta alateadvuses paiknevaid negatiivseid uskumusi positiivseteks ja sind jõustavateks (näit. mul ei lähe kunagi hästi - ma olen edukas). Kui korrata affirmatsioone ehk positiivseid enesesisendusi, siis töötab kaasa ainult tavateadvus, kuid alateadvuses on endiselt alles negatiivne mõttemuster.

 

Kasutan ka ülitundlikule inimesele loomuomast intuitsiooni ja praktiseerin selgeltteadmist ehk kanaldamist, mis aitab leida üles kliendi jaoks kõige täpsema uskumuse, millega edasi tööd teha.

Samuti saab kasutada kanaldamist kliendi keeruliste eluprobleemidele lahenduste leidmiseks, põõrdudes kliendi Kõrgem Mina poole ja küsidest sealt vastuseid.

PSYCH-K meetod

PSYCH-K meetod töötab keha kaasabil, selleks et teha soovitud muutus alateadvuse tasandil. Keha on meie alateadvuse ja emotsioonide hoidla. Uskumuste kindlaks tegemiseks kasutan "lihastestimist". Lihastestimise meetod seisneb selles, et terapeut vajutab kliendi väljasirutatud käele, samaaegselt küsimusi küsides. Selliselt saadakse keha kaasabil tõeseid vastuseid alateadvuselt, sest keha(reaktsioon) ei valeta kunagi.

Alustatakse kontrollküsimustega, et teha kindlaks kas konkreetsel kliendil saab lihastestimist usaldusväärseks meetodiks lugeda, sest iga keha reageerib erinevalt. Järgnevalt proovitakse erinevate uskumuste paikapidavust. Kui mõistus võib ka meile endile vahel valetada, siis keha ei ole võimeline ebaõigeid vastuseid andma. 

Kui oleme kätte leidnud muutmist vajava piirava uskumuse, viime läbi PSYCH-K meetodi abil uskumuse muutmise. Selleks kasutame erinevaid keha- ja käteasendeid, et

tasakaalustada mõlemaid ajupoolkerasid. Ja parandada teadliku meele ning alateadvuse koostööd.

EFT meetod

Emotional Freedom Technique ehk koputamise meetod on energeetilise psühholoogia lihtne teraapiavorm, mis ühendab endas kaasaegse psühholoogia ning iidsed teadmised inimkeha läbivatest energiameridiaanidest. EFT-d nimetatakse sageli ka emotsionaalseks akupunktuuriks, kuna on kombineeritud õrn koputamine kehapunktidele ja samal ajal tähelepanu hoidmine probleemil, milleks võib olla valu, hirm, ebameeldiv mälestus, negatiivsed emotsioonid jne. Eesmärgiks on üles tõsta allasurutud tunded või mälestused ning samal ajal rahustada keha koputamise abil. See lahutab taasaktiveeritud mälestuse keha stressireaktsioonist. Nii toimides on võimalik vabastada blokeeringuid inimese energiasüsteemist. Kasutan EFT tehnikat nii, et klient ise koputab enda kehal vastavaid meridiaanipunkte minu ettenäitamisel.

 

See meetod sobib väga hästi ka ülitundlikele inimestele igapäevaseks kasutamiseks vähendamaks ärevust, paanikat, hirme kui ka ülitundlikkusega kaasnevat emotsionaalset "ülekeemist".